WYPRZEDAŻ! -20% NA WSZYSTKIE PRODUKTY

Waporyzator do inhalacji na sen Nutriair XL Sleep

Cena: 59,90 zł 59.90
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Waporyzator do inhalacji na sen Nutriair XL Sleep

Waporyzator do inhalacji na sen, Vape Pen Nutriair XL Sleep o smaku earl grey zawiera dwukrotnie więcej użyć w stosunku do Nutriair Original - około 500. Nutriair XL Sleep to mieszanka melatoniny, L-teaniny, naturalnej męczennicy i naturalnego rumianku. Użyj trzy do pięciu razy przed snem. Nie obsługuj ciężkich maszyn po użyciu Nutriair XL Sleep.

Waporyzator do inhalacji na sen


Składniki waporyzatora do inhalacji na sen Nutriair: 

 • naturalna gliceryna roślinna
 • glikol propylenowy
 • naturalna melatonina
 • naturalny ekstrakt z rumianku
 • naturalny ekstrakt z męczennicy
 • naturalna L-teanina
 • naturalne i sztuczne aromaty

Weź 3 do 5 inhalacji przed pójściem spać. Nie obsługuj ciężkich maszyn po użyciu Nutriair XL Sleep.

Waporyzator do inhalacji na sen, Vape Pen Nutriair XL Sleep

Bezsenność jest jedną z coraz częściej pojawiających się dolegliwości, które dotyczą sporej grupy osób. Ze względu na ciągle narastający problem dotyczący coraz większej ilości osób, słyszy się głosy, iż niedługo dolegliwość ta zostanie zaszeregowana do kategorii chorób cywilizacyjnych. Czym jednak dokładnie jest bezsenność, zwana też insomnią? To wszelkie zaburzenia snu i jego rytmu, które objawiają się problemem z zasypianiem, czy lekkością snu i jego nieefektywnością. W konsekwencji, osoba cierpiąca na bezsenność ma problemy z koncentracją, a poziom stresu znajduje się na bardzo wysokim poziomie. Dlatego też bardzo ważne jest, by poznać źródło swojego problemu, a następnie wykluczyć je i kategorycznie rozwiązać swój problem.

Sen – czemu jest tak ważny?

Brak snu może powodować bardzo wiele zaburzeń. Ma on bowiem kolosalną rolę dla naszego organizmu oraz dla jego funkcjonowania. To właśnie sen wpływa na regenerowanie się tkanek, które muszą odpocząć po każdym wysiłku jaki wykonały w ciągu dnia. Także podczas snu uzupełniany jest poziom hormonów oraz regulowane są procesy metaboliczne, czy ciśnienie krwi. To jednak nie koniec. Równie ważny sen jest także dla funkcjonowania ludzkiej psychiki. Sen pozwala uporządkować wspomnienia oraz wszystko to, czego nauczyliśmy się w ciągu dnia. W efekcie zachodzą procesy pomagające utrwalić i uporządkować przyswojoną wcześniej wiedzę.

Najczęściej spotykane problemy ze snem

Bezsenność kojarzy się większości osób jedynie z problemami z zasypianiem. Tymczasem to dużo bardziej skomplikowany proces. O zaburzeniach snu możemy mówić w kilku sytuacjach.

- gdy nie jesteśmy w stanie zasnąć w czasie dłuższym niż 30 minut od położenia się

- gdy budzimy się w nocy, a czas takich przebudzeń to łącznie dłużej niż 30 minut

- niewystarczająco długi sen, zwłaszcza w wyniku budzenia się nad ranem i braku możliwości ponownego zaśnięcia

- nieprawidłowy sen, powodujący niezdolność do wysypiania się. Pomimo, iż spałeś dostatecznie długo, po przebudzeniu czujesz się nadal zmęczony

Skąd biorą się problemy ze snem?

Istnieje cała grupa czynników wywołujących problemy ze snem. Najczęstsze z nich dotyczą naszego trybu życia, a konkretnie błędów, jakie popełniamy. Przez to rozregulowany zostaje nasz zegar biologiczny, a co za tym idzie pojawiają się kłopoty ze snem. Najczęstsze przyczyny tych problemów to:

- elektronika i korzystanie z urządzeń elektronicznych emitujących szkodliwe, niebieskie światło, do późnych godzin nocnych. Mowa tu przede wszystkim o smartfonach, telewizorach, tabletach, monitorach, etc.

- zbyt obfity posiłek zjedzony tuż przed położeniem się do łóżka

- stres

- spędzanie zbyt dużej ilości czasu w łóżku na pracy lub rozrywce, np. oglądanie telewizji, przeglądanie internetu, czy jedzenie w łóżku

- spanie w ciągu dnia

- choroby i zaburzenia psychiczne, np. schizofrenia, depresja, czy nerwica

- inne choroby i dolegliwości, np. zespół niespokojnych nóg, lunatyzm, chrapanie, nadciśnienie tętnicze, itp.

Problemów ze snem nie można pod żadnym pozorem bagatelizować. To z tego powodu mogą brać się rozmaite dysfunkcje typu drażliwość, brak precyzji, słaba pamięć, trudności w przyswajaniu wiedzy, ale i dalsze problemy, o znacznie większej wadze, w tym wypadki, depresja, etc. Przez bezsenność negatywnie funkcjonuje cały organizm, a zmęczenie obniża metabolizm oraz powoduje często zwiększone łaknienie.

Sposoby na bezsenność, czyli jak z nią walczyć?

Rozwiązanie problemu wcale nie należy do najprostszych. Podstawową rzeczą, którą należy zrobić jest uregulowanie dobowego rytmu oraz usunięcie czynników, które wpływają na powstanie tego problemu. Dodatkowo warto wprowadzić kilka z poniższych elementów:

 • przed udaniem się na spoczynek – ćwicz. Aktywność fizyczna ułatwia zasypianie
 • sięgnij po wapkę Nutriair Sleep z melatoniną
 • słuchaj muzyki relaksacyjnej i medytuj
 • kup komfortowy materac
 • skonsultuj się z lekarzem, jeśli powyższe metody nie przyniosą pozytywnych skutków

Melatonina: Melatonina okazała się skuteczna w radzeniu sobie z objawami bezsenności i zachęcaniu do zdrowego, naturalnego snu w nocy.

Wyciąg z rumianku: W medycynie rumianku od dawna wykorzystuje się jego łagodne właściwości uspokajające. Niektóre badania wskazują, że apigenina (związek przeciwutleniający występujący w rumianku) może wywoływać działanie uspokajające, wpływając na niektóre substancje chemiczne w mózgu zaangażowane w regulację snu.

Ekstrakt z męczennicy: Wiele badań farmakologicznych potwierdza uspokajające działanie kwiatu męczennicy i krótkoterminowe subiektywne korzyści ze snu u zdrowych osób dorosłych z łagodnymi wahaniami jakości snu; dodatkowe badania wykazują również działanie przeciw lękowe.

Sprawdź także inne vape peny od nutriair

Nutriair relaksujący nutriair samkowy mięta

Opinie o produkcie (0)

Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać informacje o nowościach i promocjach.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl